۱ ثبت نام کن این بخش به صورت کاملاریگان است شما دراین بخش مقاله خود را درج می کنید از قسمت های ویژه سایت استفاده خواهید کرد و رتبه بندی می شوبد طبق فعالیت خود
۳ دیده و برتر شو این بخش به شما کمک می کند تا شما معرفی شوید به کسانی که دنبال خدمات و کارهای شماهستند و شناخته شوید تا به کارایی شما اطمینان کند وباشما طبق تخصص رفتارکند.
microsoft

تنظیم ساعت سرور و سیستم ها در شبکه دامین

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با توجه به اینکه ساعت رسمی هرسال در ساعت ۲۴ اول فروردین یک ساعت به جلوکشیده می شود و در ساعت ۲۴ سی ام شهریور به حال سابق برگردانده می شود. تنظیمات تایم زون در شبکه های مختلف ایران به دو صورت قابل انجام هست:

 حالت اتوماتیک

حالت دستی

۱- حالت اتوماتیک : در این حالت سرورها و کلاینت ها در تاریخ مشخص، به صورت اتوماتیک تاریخ خود را عقب یا جلو میبرند . برای رسیدن به این حالت بدون هیچ مشکلی ، چند مورد باید رعایت گردد :

تیک اتوماتیک تایم زون روی سرور و کلاینت ها خورده باشد .
سرور و کلاینت ها آپدیت سال جاری را برای تایم زون خود داشته باشند . این آپدیت رو میتوان با نرم افزار TZedit.exe به سادگی ساخت . بعد از ساخت ، فایل رجیستری مورد نظر رو توسط GPO روی تمام سیستمها اعمال میکنیم . در این حالت سیستم ها میدانند در چه تاریخی ساعت را عقب ببرند یا جلو بکشند . در این حالت روی PDC میتوان از تایم سرور های اینترنتی بعنوان تایم سورس هم استفاده نمود.
این روش مزایا و معایبی دارد :

مزایا : نیاز به جلو عقب کردن دستی ساعت سرور ها در روز اول ۶ ماهه اول و دوم نیست و ساعت سرورو کلاینت ها اتوماتیک این تنظیم را از طریق اون فایل آپدیت انجام میدهد .
معایب : همه سیستم ها باید این آپدیت رو داشته باشند و گرنه ساعت آنها زودتر یا دیرتر از موعد تغییر خواهد کرد .
اعمال فایل آپدیت روی سیستم ها و به روز نگه داشتن آنها نیازمند یک مکانیسم خوب و دقیق میباشد که این ادمین را دچار کمی زحمت می نماید . اگر در یک سال دولت تصمیم بگیرد که ساعت را جلو نبرد یا عقب نکشد اون آپدیت باید از نو ساخته و دوباره روی همه کلاینت اعمال گردد .
۲ – حالت دستی : در این حالت روی سرور و کلاینت ها ،تیک اتوماتیک زون باید از حالت انتخاب خارج گردد . با این کار کلاینت ها دیگر کاری با عقب و جلو کردن ساعت ندارند و فقط ساعت را از سرور خود یا همان PDC دریافت میکند . در این حالت سرور PDC باید در روز اول ۶ ماهه اول ساعتش یک ساعت به صورت دستی جلو کشیده و در روز اول ۶ ماهه دوم دو باره به عقب بر گردد . کلاینت ها هم با توجه به ساعت سرور خود را با آن به روز مینمایند . در این حالت نمیتوان روی PDC از تایم سرور های اینترنتی به عنوان تایم سورس استفاده کرد . برای این کار میتوان از یک تایم سرور داخلی یا تایم سخت افزار خود PDC استفاده نمود . این روش کاری با آپدیت بودن یا نبودن کلاینت ندارد .

مزایا :همه چیز وابسته به تنظیمات سرور PDC میباشد و هیچ چیز به خارج از شبکه یا فایل آپدیت کلاینت ها بستگی ندارد . در نتیجه مدیریت آن ساده تر خواهد بود چون فقط کافی است ساعت سرور را تنظیم نمود . نیازی به بروز بودن تایم زون کلاینت ها نیست . در نتیجه زحمت بروز نگه داشتن سیستم ها از دوش ادمین برداشته میشود .
معایب :جلو و عقب کشیدن ساعت ها در ۶ ماهه اول و ۶ ماهه دوم باید به صورت دستی روی سرور PDC انجام شود . که با توجه به داشتن یک PDC در هر فارست ، این کار فقط سالی ۲ بار انجام میشود
Run this commands on PDC Emulator role owner DC, ir.pool.ntp.org is for Iran

w32tm /config /update /manualpeerlist:ir.pool.ntp.org /syncfromflags:MANUAL /reliable:YES
net stop w32time
net start w32time

Run this command on additional DCs and domain clients for automatic domain time synchronization

w32tm /config /syncfromflags:domhier /update
net stop w32time
net start w32time

Keep in mind, on your edge firewall, make sure UDP port 123 traffic is allowed inbound from the time source

NTP Server list:
۰٫ir.pool.ntp.org
۲٫ir.pool.ntp.org
۳٫ir.pool.ntp.org
ntp.day.ir
۰٫asia.pool.ntp.org
۱٫asia.pool.ntp.org
۲٫asia.pool.ntp.org
۳٫asia.pool.ntp.org

اجبار همگام سازی کلاینت ها:

 w32tm /resync

اطلاعات تماس

در صورت بروزمشکل می توانیدبه ایمیل زیرپیام ارسال کنیدinfo@hellodigi.ir

ساماندهی

logo-samandehi

درباره سلام دیجی

دیجی به کمک اساتید درهیچ زمانی از کمک کردن واموزش دادن به کاربران دست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت دیجی می توانید نقش داشته باشیدباگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شویدوجایگاه خودرا درشته خودبدست آورید.لازم به ذکراست دیجی هیچ مالک واحد ومشخصی ندارد بلکه تمام کاربران او مالک و سازنده او هستند و هیچ گونه تبلیغاتی هم نمی پذیرد وفقط دانش می پذیرد