۱ ثبت نام کن این بخش به صورت کاملاریگان است شما دراین بخش مقاله خود را درج می کنید از قسمت های ویژه سایت استفاده خواهید کرد و رتبه بندی می شوبد طبق فعالیت خود
۳ دیده و برتر شو این بخش به شما کمک می کند تا شما معرفی شوید به کسانی که دنبال خدمات و کارهای شماهستند و شناخته شوید تا به کارایی شما اطمینان کند وباشما طبق تخصص رفتارکند.
linux

آموزش نصب فایروال CSF در دایرکت ادمین

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ConfigServer Security & Firewall با اختصار CSF یکی از قوی ترین فایروال های مدیریت IPtables در سیستم عامل لینوکس است ، فایروال CSF به صورت Open Source و رایگان عرضه شده است . با کمک این فایروال می توانید امنیت وب سرورلینوکس خود را تا 10 برابر بالاتر ببرید و به کمک پنل تحت وب CSF می توان کنترل آسان تری بر روی IPtables لینوکس داشت .

 

 

نصب فایروال CSF آسان است و کافی است طبق این آموزش قدم به قدم پیش بروید.

رحله اول :

در این مرحله ابتدا پیش نیاز های CSF را نصب می کنیم ، به همین منظور دستور های زیر را در SSH با دسترسی روت وارد کنید:

yum install perl-libwww-perl

yum install perl-Time-HiRes

مرحله دوم :

پس از اینکه ماژول های فوق با موفقیت نصب شدند باید CSF را دانلود کنیم به همین منظور دستورات زیر را به ترتیب در SSH وارد کنید :

wget http://www.configserver.com/free/csf.tgz
 tar -xzf csf.tgz
 cd csf
 sh install.sh

پس از وارد کردن دستورات فوق و سپری شدن مراحل ، فایروال CSF با موفقیت روی سرور شما نصب می شود . البته به این نکته توجه کنید که پس از نصب ، CSF نیاز به کانفیگ دارد و به صورت پیشفرض غیر فعال است .

به منظور کانفیگ و فعال سازی می توانید وارد دایرکت ادمین شوید و در سطح Admin Level از قسمت Extra Features واردConfigServer Firewall&Security شوید و به صورت Web Base فایروال CSF را کانفیگ کنید.

نکات ساده برای افزایش امنیت سرور لینوکس

آموزش نصب لایت اسپید بر روی سی پنل

 

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد