۱ ثبت نام کن این بخش به صورت کاملاریگان است شما دراین بخش مقاله خود را درج می کنید از قسمت های ویژه سایت استفاده خواهید کرد و رتبه بندی می شوبد طبق فعالیت خود
۳ دیده و برتر شو این بخش به شما کمک می کند تا شما معرفی شوید به کسانی که دنبال خدمات و کارهای شماهستند و شناخته شوید تا به کارایی شما اطمینان کند وباشما طبق تخصص رفتارکند.
linux

نصب PHP در لینوکس

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

PHP یک زبان برنامه نویسی Server-Side و Open Source رایگان است و یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی جهت گسترش صفحات وب می باشد. این مفسر قابلیت تولید سایت های پویا (Dynamic) را داراست. در این آموزش روش نصب PHP روی سیستم عامل لینوکس توزیع CentOS را به شما کاربران محترم  آموزش خواهیم داد

برای نصب PHP در لینوکس از دستور Yum استفاده می کنیم به همین دلیل می بایست از فعال بودن مخازن معتبر لینوکس اطمینان داشته باشید، البته می توانید در این مقاله از داتیس نتورک روش فعال کردن و نصب مخزن EPEL را مشاهده کنید. بنابر این فرض ما بر این است که مخازن معتبر در لینوکس شما فعال می باشد.

 

در اولین مرحله کافی است در محیط ترمینال لینوکس دستور زیر را وارد کنید :

yum install php php-common

در مرحله بعد باید با دستور زیر ماژول های PHP لازم را نصب کنید :

yum install php-mysql php-pgsql php-pecl-mongo php-sqlite php-pecl-memcache php-pecl-memcached php-gd php-mbstring php-mcrypt php-xml php-pecl-apc php-cli php-pear php-pdo

هر یک از ماژول های PHP فوق قابلیتی را به PHP اضافه می کند برای مثال نصب php-mysql برای ایجاد ارتباط بین دیتابیس MySQL و PHP لازم است. شما می توانید بر حسب نیاز خودتان هر یک ماژول هایی را که نیاز دارید را نصب کنید.

نصب PHP به همین سادگی بود ، البته اگر وب سرور و پایگاه داده روی سرور نصب کرده اید لازم است پس از نصب PHP یکبار سرویس های مربوط به آن ها را Restart کنید.

بررسی درست اجرا شدن دستورات PHP بر روی وب سرور:

برای بررسی درست اجرا شدن دستورات PHP فایلی به نام info.php در مسیر /var/www/html با محتویات زیر ایجاد کنید.

<?php phpinfo(); ?>

سپس از طریق مرورگر با پیمایش آدرس http://127.0.0.1/info.php آن را اجرا کنید (به جای 127.0.0.1 آدرس آی پی سرور خودتان را وارد کنید)، در صورت مشاهده تصویر پایین اطمینان خاطر کنید که PHP به درستی نصب شده و دستورات آن قابل اجرا شدن می باشند.

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد