kerio

بستن تلگرام در Kerio Control

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوستان همانطور که مستحضر هستید در اکثر شرکت ها ، مشکل استفاده از تلگرام برای مدیران شبکه وجود دارد . نسخه های Desktop  ، تحت وب و استفاده آن در گوشی های همراه و تبلت مشکلات زیادی بوجود آورده است. همچنین چون این برنامه از پروتکل های امنیتی HTTPS و Secure استفاده می کند قابلیت مانیتور آن سخت می باشد .

 

در این آموزش نحوه بستن تلگرام ( همه نسخه ها ) را آموزش خواهیم داد .

در Kerio Control ، منوی Configuration ، قسمت IP address group ، را انتخاب می کنیم .

 

کلید Add  را زده و در قسمت Create new اسم گروه آی پی را می نویسیم (مثلا Telegram ) ، در قسمت Properties آیتم Addresses این رنج آی پی ها را وارد می نماییم :

۹۱.۱۰۸.۴.۰/۲۲

۹۱.۱۰۸.۵۶.۰/۲۲

۱۴۹.۱۵۴.۱۶۰.۰/۲۰

۱۴۹.۱۵۴.۱۶۴.۰/۲۲

 

سپس در منوی Configuration  ، قسمت Traffic Rule ، یک رول ایجاد می کنیم ، به این شکل :

Source: ANY      

Destination: IP address group (گروهی که برای آی پی های تلگرام ساخته ایم را انتخاب می کنیم  )   

Service: ANY

IP Version: ANY

Action DROP

 

تا به اینجای کار تمامی نسخه های تلگرام ، بسته شده اند و اگر کسی می خواهد از تلگرام استفاده کند باید قبل از این رول قرار بگیرد . توجه داشته باشید که در کریو ، رول ها بر اساس اولویت می باشند و اینکه چه رولی در کجا قرار بگیرد خیلی مهم می باشد .

لازم به ذکر است که برای بستن وایبر و دیگر برنامه ها مثل WhatsAPP ، Gtalk ، و دیگر برنامه هایی که IM هستند و می توان با آن ها Video Call , Voice Call برقرار کرد نیز به این شکل می باشد :

 از منوی Configuration   ، گزینه Content Filter را انتخاب نمایید . یک رول جدید ایجاد کنید و در قسمت Detected Content این گزینه ها و Categories  را انتخاب نمایید :

Ok را زده و کلید Apply را بزنید. توجه داشته باشید که این رول هم ، با توجه به اولویت صورت می پذیرد . برای محکم کاری بستن برنامه های IM می توانید در همین قسمت ، منوی URL HOSTNAME ، در قسمت Destination در کادر روبروی سایت به این شکل بنویسید ، مثال :

 

 

 

 

برای بقیه برنامه ها می توانید به همین شکل فقط اسم آنهارا بنویسید ، مثلا *whatsapp* ، *Gtalk* و …

*توجه داشته باشید که فعال کردن این قسمت آخر می تواند برخی از سایت ها را برای شما باز نکند  ،پس در نوشتن رول ها و اسم ها دقت نمایید .

امیدوارم که این آموزش براتون مفید واقع شده باشه . 

اطلاعات تماس

در صورت بروزمشکل می توانیدبه ایمیل زیرپیام ارسال کنیدinfo@hellodigi.ir

ساماندهی

logo-samandehi

درباره سلام دیجی

دیجی به کمک اساتید درهیچ زمانی از کمک کردن واموزش دادن به کاربران دست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت دیجی می توانید نقش داشته باشیدباگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شویدوجایگاه خودرا درشته خودبدست آورید.لازم به ذکراست دیجی هیچ مالک واحد ومشخصی ندارد بلکه تمام کاربران او مالک و سازنده او هستند و هیچ گونه تبلیغاتی هم نمی پذیرد وفقط دانش می پذیرد