تکنولوژی

حضور پر قدرت سیسکو در بازار WLAN

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سلام وعرض ادب وخسته نباشید گسترش سریع دستگاه های بی سیم در سال های اخیر در محیط های کاری و همچنین عادت های مردمی منجر شده است که Wi-Fi به یکی از نیازمندی مطلق در دفاتر و فضاهای عمومی تبدیل شود. همین موضوع باعث شده که تجهیزات شبکه بی سیم یا ( WLAN ) به یکی از بازارهای کلیدی برای فروشندگان سخت افزاری مخابراتی و شبکه تبدیل گردد

. شرکت های قدرتمندی همچون سیسکو، به همراه تولیدکنندگان سخت افزار IT مانند Hewlett-Packard Enterprise و Huawei، حضور چشمگیری در بازار WLAN دارند.  طبق برآوردها، بخش های Network Security، Data Center و بخش WLAN در مجموع تقریبا ۱۶٪ (یا ۲۵ میلیارد دلار) از ارزش گذاری ۱۶۲ میلیارد دلاری سیسکو را تشکیل می دهند. از این گذشته، بخش WLAN خود به تنهایی ارزش تقریبی ۸ میلیارد دلار را برای سیسکو رقم می زند. با توجه به همین دلایل است که سیسکو همچنان پر قدرت بر این بازار تسلط دارد.  سیسکو یکی از پیشگامان در بازار WLAN در جهان می باشد و سهم ۴۵-۵۰٪ از بازار تجهیزات Wireless LAN را در اختیار دارد نزدیکترین رقیبش، HPE-Aruba در حال حاضر کمتر از ۲۰ درصد سهم بازار به او تعلق دارد. در طول سه سال گذشته، بازار Wireless LAN به صورت سالانه به میزان ۶ درصد افزایش یافته است که به طور قابل توجهی بالاتر از کل سخت افزار کامپیوتر و بازار زیر ساخت می باشد. همانطور که در جدول زیر نشان داده شده است، درآمد سیسکو از محصولات WLAN شرکتی در سال ۲۰۱۶ حدود ۱٪ تا ۲،۴ میلیارد دلار افزایش یافته است.

اگر چه سیسکو بزرگترین رقیب در بازار این صنعت در سال ۲۰۱۶ برای رقیبان خود بوده است، اما رقیبان کوچکتری همچون Ubiquiti و Huawei نیز بخش قابل توجهی از رشد بازار را در دست دارند. از ۴۰۰ میلیون دلار درآمد شرکتهای WLAN در سال ۲۰۱۶، Huawei و Ubiquiti تنها بیش از ۲۰۰ میلیون دلار را به آن اضافه کرده اند. البته که رشد قابل توجه در این زمینه متعلق به شرکت HPE-Aruba بوده است،که از طریق یکپارچگی مربوط به کسب و کار در همین زمینه حاصل شده است.  فروشندگان بزرگی همچون سیسکو و HPE شاهد افزایش فروش محصولات خود در سال ۲۰۱۶ بوده اند، در حالی که Ubiquiti و Huawei همچنان رشد چشمگیری در پی داشته اند.

تمام حقوق سایت برای سلام دیجی و نويسندگان آن محفوظ می باشد