microsoft

آموزش ایجاد کنسول SCHEMA در ACTIVE DIRECTORY

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

Schema Master Role یکی از Master Role های اکتیو دایرکتوری است که وظیفه مدیریت Schema Partition را بر عهده دارد. کنسول schema به صورت پیشفرض وجود ندارد و باید آن را بسازیم.

برای اینکار ابتدا در cmd این دستور را وارد کنید:

 

regsvr32 schmmgmt.dll

و تایید کنید تا پیغامی مانند شکل زیر نمایش داده شود.

در پنجره RUN دستور MMC رو اجرا کنید. در پنجره باز شده از منوی File گزینه Add/Remove Snap in رو انتخاب کنید:

در پنجره Available Snap-in گزینه Active Directory Schema رو انتخاب کرده و به پنجره Selected Snap-in اضافه کنید و در نهایت Ok کنید:

در Console Root بر روی Active Directory Schema راست کلیک کرده و گزینه Operation Master را انتخاب کنید تا ببینید Schema Role بر روی کدام DC نصب شده است.

راه حل مشکل ارور اکتیو دایرکتوری 0x80040201

اما ممکن است بعد زدن دستور regsvr32 schmmgmt.dll در run ارور زیر نمایان شود:

Active Directory Error: “The module “schmmgmt.dll” loaded but the call to DllRegisterServer failed with error code 0x80040201″

 

 

 

 

 

 

دلیل نمایش این ارور این است که User Account Control UAC توانایی یوزر شما را محدود کرده است و برای حل این مشکل کافی است یوزر را عضو گروه Schema Admins در اکتیو دایرکتوری کنید، یا اینکه cmd را به صورت Run as administrator باز کنید.

اگر دستور regsvr32 schmmgmt.dll با موفقیت اجرا شود پیغام زیر نمایان می شود.

اطلاعات تماس

در صورت بروزمشکل می توانیدبه ایمیل زیرپیام ارسال کنیدinfo@hellodigi.ir

ساماندهی

logo-samandehi

درباره سلام دیجی

دیجی به کمک اساتید درهیچ زمانی از کمک کردن واموزش دادن به کاربران دست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت دیجی می توانید نقش داشته باشیدباگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شویدوجایگاه خودرا درشته خودبدست آورید.لازم به ذکراست دیجی هیچ مالک واحد ومشخصی ندارد بلکه تمام کاربران او مالک و سازنده او هستند و هیچ گونه تبلیغاتی هم نمی پذیرد وفقط دانش می پذیرد