Mikrotik

قابلیت جدید فایروال میکروتیک به نام RAW

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

هفته پیش آپدیت جدید سیستم عامل میکروتیک با ورژن 6.36 انتشار یافت که در این نسخه قابلیت جدیدی به فایروال میکروتیک اضافه شد.
وقتی که وارد قسمتIP Firewall میکروتیک بریم خواهیم دید که تب جدید به نام RAW اضافه شده که میخوایم امروز توضیح مختصری از این قابلیت بهتون بدیم.

 

به طور مختصر و ظاهری خواهید دید که با دستورات Filter قسمت فایروال تفاوت های دارد.

 

 

قسمت RAW فایروال به نحوی عمل می کند که قبل از ورود Packet ها به Connection Tracking و… اون ها رو میتونه فیلتر کنه و این کار باعث میشه که لود بر روی دستگاه بسیار کاهش پیدا کنه چون خیلی از بسته ها قبل از اینکه حتی روتر بخواد بسته ها پردازش کنه اونا رو مسدود یا Drop کنه.

در آزمایشگاه ما بر روی یک روتر هم از طریق Filter و هم از طریق Raw حمله های DDOS رو انجام دادیم و تفاوت لود بر روی CPU دستگاه رو در تصویر زیر به نمایش گذاشتیم

 

 جلوگیری از حمله DDOS(بوسیله RAW)

ویدیو اموزش کامل رومینگ میکروتیگ از طریق CAPsMAN

بهبود موبایلیتی کاربران و اشنای باCapsman

مسدود کردن نرم افزار IDM در میکروتیک

تعریف Ip Address برای Interface در میکروتیک

معرفی نرم افزار winbox – رابط گرافیکی میکروتیک + دانلود

اطلاعات تماس

در صورت بروزمشکل می توانیدبه ایمیل زیرپیام ارسال کنیدinfo@hellodigi.ir

ساماندهی

logo-samandehi

درباره سلام دیجی

دیجی به کمک اساتید درهیچ زمانی از کمک کردن واموزش دادن به کاربران دست بر نمی دارد.از همه مهم تراینکه خود شما در ساخت دیجی می توانید نقش داشته باشیدباگذاشتن مقالات خودو آموزش به دیگران باعث یادگیری دوباره خود شویدوجایگاه خودرا درشته خودبدست آورید.لازم به ذکراست دیجی هیچ مالک واحد ومشخصی ندارد بلکه تمام کاربران او مالک و سازنده او هستند و هیچ گونه تبلیغاتی هم نمی پذیرد وفقط دانش می پذیرد